Jakie są najlepsze uczelnie wyższe w Krakowie?

Jakie są najlepsze uczelnie wyższe w Krakowie?

Najbardziej renomowane uczelnie wyższe w Krakowie

Kraków jest jednym z najpopularniejszych miast w Polsce ze względu na wysoki poziom edukacji. Uczelnie wyższe w Krakowie obejmują szeroką gamę wydziałów i programów edukacyjnych dla studentów z całego świata. Najbardziej znane i prestiżowe uczelnie wyższe w Krakowie to: Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska, Akademia Muzyczna, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Pedagogiczny.

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński jest najstarszym i najbardziej renomowanym uniwersytetem w Krakowie, założonym w 1364 r. jest najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia w kraju. Uniwersytet oferuje ponad 100 programów magisterskich i ponad 30 doktoranckich podzielonych na 30 wydziałów.

Politechnika Krakowska

Politechnika Krakowska założona w 1945 r., jest najbardziej znanym i renomowanym uniwersytetem technicznym w Krakowie. Obecnie oferuje ponad 100 kierunków na wszystkich poziomach edukacji, z podziałem na 11 wydziałów: zarządzania, elektrycznych, inżynierii biomedycznej, inżynierii chemicznej, inżynierii lądowej, informatyki, mechaniki i lotnictwa, architektury, budownictwa lądowego i wodnego, chemii oraz geodezji i kartografii.

Akademia Muzyczna

Akademia Muzyczna w Krakowie została założona w 1817 r. i jest jedną z najbardziej renomowanych szkół muzycznych w Polsce. Akademia oferuje wyjątkowy zakres programów studiów artystycznych, obejmujących wszystkie dziedziny muzyczne. Jest ona podzielona na trzy wydziały: wydział instrumentalny, wokalno-chóralny i rytmu.

Uczelnia Funkcje Wydziały
Uniwersytet Jagielloński Ponad 100 programów magisterskich i ponad 30 doktoranckich 30
Politechnika Krakowska Ponad 100 kierunków na wszystkich poziomach edukacji 11
Akademia Muzyczna Programy studiów artystycznych, obejmujące wszystkie obszary muzyczne 3

Kraków oferuje wysokiej jakości edukację w zakresie szkolnictwa wyższego, dlatego też samo miasto jest znane jako stolica nauki i kulturalne centrum Polski. Wśród wielu renomowanych uczelni wpisuje się m.in. Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska czy Akademia Muzyczna w Krakowie, które gwarantują wyższy poziom nauki i możliwość rozwoju dla swoich studentów.

Najlepsze Uniwersytety w Krakowie – Ranking 2019

Uniwersytety w Krakowie, które warto brać pod uwagę przy wyborze studiów

Kraków to jedno z większych miast w Polsce, a także jedno z centrów kształcenia wyższego. Przez kilka ostatnich dekad w Krakowie powstało wiele uczelni i wydziałów, które oferują najczęściej spotykane studia. Ogromna oferta edukacyjna może przysporzyć wielu problemów przy wyborze właściwej uczelni. Jak szybko odnaleźć najlepsze uczelnie wyższe w Krakowie?

Aby ułatwić Ci wybór studiów, przygotowaliśmy ranking kilku z najlepszych krakowskich uczelni. Jak widać w tabeli, uczelnie wyższe w Krakowie cechuje wysoki poziom akademicki, jak i wydziały bardziej specjalizujące się w konkretnych dyscyplinach uniwersyteckich. Większa część krakowskich wyższych uczelni należy do Grupy Uczelni Śląskiej (GUS).

Uczelnia Ocena
Uniwersytet Jagielloński, Kraków 4,8/5
Agh, Kraków 4,3/5
Uniwersytet Rolniczy, Kraków 4,2/5
Uniwersytet Ekonomiczny, Kraków 4,2/5
Akademia Wychowania Fizycznego, Kraków 4,2/5

Jakie są najlepsze uczelnie wyższe w Krakowie?

Krakowski sektor edukacyjny.

Kraków to jedno z najbogatszych miast w Polsce i jeden z najstarszych miast w Europie, który jest słynny z wielu wspaniałych dziedzin, w tym wyjątkowo silnego sektora edukacyjnego. Kraków jest bogaty w uczelnie, z których większość uznawana jest za światowej klasy szkoły, idealne do edukacji. Oferta kierunkowa jest szeroka i przyciąga studiujących z całego świata. Najlepsze uczelnie wyższe w Krakowie to między innymi Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Akademia Muzyczna w Krakowie.

Uczelnia Branża Ranking
Uniwersytet Jagielloński Humanistyczna 1
Akademia Górniczo-Hutnicza Techniczna 2
Uniwersytet Pedagogiczny Pedagogiczna 3
Uniwersytet Ekonomiczny Ekonomiczna 4
Akademia Muzyczna Muzyczna 5

Polska ma jedne z najlepszych uczelni w Europie, a Kraków jest świetnym wyborem dla studentów, którzy szukają uczelni wyższej, która prowadzi programy wysokiej jakości. Uniwersytet Jagielloński jest najbardziej prestiżową i rekomendowaną uczelnią humanistyczną dla międzynarodowych studentów zainteresowanych doskonaleniem znajomości języków, historii, sztuki i kultury. Akademia Górniczo-Hutnicza jest również uważana za jedną z najlepszych polskich uczelni technicznych. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oferuje liczne wyjątkowe programy łączące teorii i praktyki, w tym programy matematyczne, nauki społeczne i studia nad językiem. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oferuje unikalne programy zarządzania, ekonomii, finansów i rachunkowości. Akademia Muzyczna w Krakowie jest ​​znana z jakości szkoleniowych i technik, które są konieczne, aby osiągnąć wyższy poziom zaawansowania wśród studentów sztuki muzycznej.Jeśli szukasz informacji o najlepszych uczelniach wyższych w Krakowie – sprawdź ten artykuł: https://apeiron.edu.pl/.