Gdzie i jakie dofinansowanie można uzyskać w Katowicach na instalację paneli fotowoltaicznych?

Gdzie i jakie dofinansowanie można uzyskać w Katowicach na instalację paneli fotowoltaicznych?

Montaż paneli fotowoltaicznych – jakie dofinansowanie można uzyskać w Katowicach?

Dofinansowanie paneli fotowoltaicznych w Katowicach – możliwości i opcje

ze względu na zmieniające się i szybko postępujące zmiany klimatyczne świat stoi przed wyzwaniem polegającym na stosowaniu czystszych technologii i rozwiązań energetycznych. Jednym z nich jest energia odnawialna wytwarzana z paneli fotowoltaicznych. Produkuje ona czyste i zdrowe źródło prądu, które można wykorzystać w naszych domach. Dlatego też wiele miast, w tym Katowice, oferują szereg możliwości i opcji finansowania na zakup paneli fotowoltaicznych.

Dofinansowanie paneli fotowoltaicznych w Katowicach można zdobywać przez różne fundusze i programy dostępne na terenie miasta, m.in.:

Budżet gminy Katowice Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Przyznawane są dotacje w wysokości od 15 % do 50 % wartości inwestycji na instalację paneli fotowoltaicznych. Dofinansowanie obejmuje 75% do 85% wydatków związanych z budową instalacji fotowoltaicznych.

Dodatkowo, bardzo dobrym rozwiązaniem jest wzięcie udziału w programach i przysługujących dopłatach na rzecz poprawy efektywności energetycznej domów, takich jak program Czyste Powietrze, program Rekompensata Energii Odnawialnej, czy program Energia Plus.

Co więcej, w Katowicach obowiązują mniejsze obciążenia finansowe z tytułu eksploatacji i odnawiania systemów fotowoltaicznych oraz innych technologii stosowanych w przetwarzaniu energii odnawialnej. Miasto Katowice tworzy warunki sprzyjające innowacyjnym technologiom oraz inwestycjom w odnawialne źródła energii, umożliwiając mieszkańcom miasta znaczny zysk finansowy w postaci kosztów pracy oraz funduszy pomocowych.

Inwestycja w instalację paneli fotowoltaicznych w Katowicach – dofinansowanie

Posiadacze nieruchomości w Katowicach, którzy zastanawiają się nad inwestycją w instalację paneli słonecznych, mogą skorzystać z różnych form dofinansowania wymiany grzewczej lub odnawialnych źródeł energii. Instalacja paneli fotowoltaicznych w Katowicach, zarówno w formie stacjonarnej jak i mobilnej, może korzystać z programów dofinansowania, czego niezaprzeczalnym świadectwem jest zainaugurowany w 2020 roku program agregacje energetycznej.

Korzyści płynące z instalacji paneli fotowoltaicznych w Katowicach

Instalacja paneli słonecznych w Katowicach może dostarczyć wielu korzyści, począwszy od oszczędności wydatków na ogrzewanie nieruchomości czy przedsiębiorstwa, po dostęp do granicznego obniżenia kosztów podatkowych w przypadku instalacji przemysłowych. Poniższa tabela opisuje korzyści dla różnych rodzajów instalacji.

Rodzaj instalacji Korzyści
domowe/mieszkaniowe Korzystny współczynnik efektywności, obniżenie wydatków, dofinansowanie
Przemysłowe Grzanie ładowarek elektrycznych, zmniejszenie kosztów podatkowych, przetwarzanie odnawialnych źródeł energii
Komercyjne Finansowanie, wsparcie ze strony rządu, atrakcyjne warunki finansowania

Dzięki wyżej wymienionym korzyściom instalacja paneli słonecznych w Katowicach staje się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem na rynku energetycznym.

Uzyskaj dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych w Katowicach

Montaż panele fotowoltaicznych to inwestycja przynosząca oszczędności i długoterminowe korzyści. Dobra wiadomość jest taka, że oferowane są różnorodne formy dofinansowania na instalacje paneli słonecznych. Osoby mieszkające w Katowicach mogą skorzystać z ofert lokalnych i ogólnopolskich programów, przyznających dotacje i pożyczki na montaż panele fotowoltaiczne.

Dofinansowania na montaż paneli fotowoltaicznych w Katowicach

Fundusz Warunki Odsetki
Program Czyste Powietrze Dla gospodarstw domowych.
Bez zabezpieczenia
0%
ESCO 20/20 Dla firm 4 osobowych.
Gwarancja bankowa
3,5%
Program Małych Inwestycji Energetycznych Dla mikroprzedsiębiorstw.
Zaświadczenie starosty
1%

Mieszkańcy Katowic mają też możliwość ubiegania się o dopłaty unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego, dla których kryteria mogą się zmieniać. Na przykład w 2017 roku prioritetem była modernizacja sektora energetycznego. Natomiast jeśli chodzi o długoterminowe finansowanie instalacji paneli słonecznych, istnieje szereg podmiotów gospodarczych oferujących leasing bez BIK i kredyty dla firm z ofertą na uzyskanie środków.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące możliwości dofinansowania instalacji paneli fotowoltaicznych w Katowicach, kliknij tutaj: https://www.yap-energy.com/.