Szkolenie barberskie od podstaw

Szkolenie barberskie od podstaw dla osób w każdym wieku 

Możesz zapisać się na program barberski w każdym wieku; jedynym wymogiem jest dyplom ukończenia szkoły średniej. Oznacza to, że możesz zapisać się w późniejszym życiu, nawet jeśli masz już dyplom ukończenia studiów lub inną udaną karierę. Po ukończeniu studiów możesz nawet wykorzystać swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe, aby zająć zaawansowane stanowisko, takie jak zarządzanie zakładem fryzjerskim.

Czego możesz się nauczyć?

Uczęszczając do szkoły barberskiej lub zapisując się na szkolenie barberskie od podstaw, uczniowie nauczą się strzyżenia, układania i koloryzacji męskich włosów i zarostu. Programy dla kosmetologii koncentrują się na nauczaniu szerszego zakresu usług, takich jak włosy, makijaż, paznokcie i pielęgnacja skóry, które są przeznaczone dla mężczyzn i kobiet, podczas gdy szkoła fryzjerska jest skierowana do stylistów fryzur, którzy chcą specjalizować się we włosach męskich.

Oferując podstawowy przegląd, programy szkół fryzjerskich zaczynają się od takich rzeczy, jak bezpieczeństwo, teoria i warunki sanitarne, a następnie przechodzą do zaawansowanych technik strzyżenia, golenia i koloryzacji. Większość programów szkół fryzjerskich trwa od 9 do 12 miesięcy. Oprócz uczęszczania do szkoły fryzjerskiej uczniowie muszą odbyć obowiązkową praktykę przez określoną liczbę godzin. Studenci nie mogą zarabiać na strzyżeniu włosów ani pobierać opłat za jakiekolwiek inne usługi fryzjerskie podczas uczęszczania do szkoły fryzjerskiej. Wynika to z faktu, że studenci nie mają jeszcze licencji.

Jak zostać barberem?

Aby zostać fryzjerem, czasami trzeba przejść 1500-godzinny program lub szkołę fryzjerską i ukończyć. Należy również przystąpić do egzaminu praktycznego i teoretycznego na licencję i uzyskać pozytywny wynik. Żaden fryzjer nie może działać z wygasłą licencją. Większość prowadzących rekrutację salonów barberskich wymaga kilku kursów dla programów szkolenia fryzjerów. Obejmują one:

  • Chemia podstawowa
  • Prawa i zasady dotyczące barbera
  • Strzyżenie włosów
  • Nauka fryzjerstwa
  • Histologia włosów, skóry, mięśni i nerwów
  • Problemy ze skórą i włosami
  • Bakteriologia higieniczna
  • Zabiegi na twarz
  • Struktury głowy, szyi i twarzy
  • Usługi perukowe

Wymagania dotyczące zostania barberem są różne. Twoja zdolność do wykonywania zostanie oceniona przez grupę ekspertów i obejmuje wykonanie siedmiu różnych usług fryzjerskich: kształtowanie włosów, mycie, golenie, trwała ondulacja, a także usługi kosmetyczne i chemiczne.