Szkolenie barberskie od podstaw

Szkolenie barberskie od podstaw: dlaczego warto?

Edukacja barberska nie tylko wyposaża cię do zdobycia pracy w zakładzie fryzjerskim lub salonie, ale także umożliwia otwarcie własnej firmy! Jest to kariera wysoce przedsiębiorcza, a uczęszczanie do szkoły fryzjerskiej z pewnością nauczy Cię koncepcji i umiejętności potrzebnych do zostania fryzjerem i właścicielem firmy.

Zdobądź karierę, o jakiej marzyłeś

W typowym programie fryzjerskim instruktorzy zapoznają Cię z narzędziami i technikami strzyżenia i stylizacji włosów oraz technikami mycia szamponem. Dowiesz się również, jak golić się i stropić oraz wykonywać trwałe fale i zabiegi chemicznego rozluźniania włosów. Studenci uczą się również, jak farbować i przyciemniać włosy. Poza samą sztuką i nauką fryzjerską poznasz również praktyki sanitarne i bezpieczeństwa, przepisy obowiązujące w państwie regulujące praktykę barberską oraz umiejętności biznesowe, które są ważne w prowadzeniu salonu fryzjerskiego. Etyka biznesowa, zarządzanie i zapewnienie doskonałej obsługi klienta to tematy, które zostaną omówione w szkole fryzjerskiej.

Kolejną wielką zaletą zostania barberem jest to, że możesz zbudować ścieżkę kariery, jaką chcesz. Po ukończeniu szkoły barberskiej i zdobyciu certyfikatu możesz zdobyć umiejętności i wiedzę niezbędną do wielu ofert pracy. Rozpoczęcie kariery w zakładzie fryzjerskim lub salonie jako pracownik to z pewnością nie jedyna opcja. W rzeczywistości około 72% wszystkich fryzjerów pracuje na własny rachunek.

Bądź swoim własnym szefem

Możesz otworzyć własną praktykę i zostać właścicielem firmy, prowadząc własny sklep. Jeśli wolisz działać samodzielnie, możesz wynająć budkę w założonej już przestrzeni barberskiej. Możesz nawet oferować strzyżenie z własnego domu lub założyć mobilną firmę fryzjerską, aby spotykać się z klientami! Jeśli okaże się, że kochasz środowisko klasowe szkoły fryzjerskiej, możesz również kontynuować nauczanie, aby szkolić innych przyszłych fryzjerów.

Bycie barberem jest całkiem satysfakcjonujące, ponieważ pozwala być towarzyskim i wchodzić w interakcje z ludźmi jeden na jednego. Ten rodzaj pracy jest świetny dla osób, które mogą nawiązać rozmowę z prawie każdym. Bycie przyjaznym i towarzyskim może pomóc ci zajść daleko w tej karierze, aby zbudować listę lojalnych klientów. Jako fryzjer prawdopodobnie nawiążesz długotrwałe relacje. Wiele osób jest niesamowicie lojalnych wobec swoich barberów – wielu chodzi do tych samych od lat!